Krušné hory jako na dlani ...
Pension

Pension Mezihoří
Blatno - Mezihoří 41 - 43001 Chomutov


Tento projekt je spolufinancován
EU a Ústeckým krajem.
Spolufinancování, EU a Ústecký kraj

Pension

Krušné hory - www.krusnohorsky.cz

PENSION - MEZIHOŘÍ

Krušné hory jsou také hezké, pojďme, poznejme je blíže a nebojme se, fakt stojí za poznání.

 

Autodrom Most - www.autodrom-most.cz

PENSION - MEZIHOŘÍ

Autodrom Most oslavil v roce 2008 pětadvacáté výročí své existence. Místo pro pořádání automobilových a motocyklových závodů. Autodrom Most pořádá také jízdy na okruhu pro veřejnost o které je velký zájem. Mostecký okruh vlastní certifikát Mezinárodní motocyklové federace FIM pro konání motocyklových mistrovských závodů a vlastní také licence Mezinárodní automobilové federace FIA, jenž vedle závodů cestovních automobilů umožňuje také klání vozidel skupiny C, formulí 3 a vozů Interserie.

 

Hipodrom Most - www.hipodrom.cz

PENSION - MEZIHOŘÍ

Dostihové závodiště kde kromě tradičních akcí naleznete i některé novinky, jako například in-line závody, střelecké závody nebo světový sraz Citroenů. Pokud rádi sportujete, přijďte si vyzkoušet jízdu na koni nebo si zabruslit na nové in-line dráze.

 

Aquapark v Mostě - www.aquadrom.cz

PENSION - MEZIHOŘÍ

Aquadrom je název nového vodního parku, který otevřel své brány v prostoru bývalého termálního koupaliště. K vodním hrátkám slouží dva zakryté tobogány a další atrakce jako divoká řeka, samostatný dětský bazének se soustavou chrličů vody, dětský bazén pro výuku, masážní trysky, lůžka, chrliče, lezecká síť nad vodou a další. V objektu je místo pro parní komoru, saunu, fitnescentrum, kadeřnictví, masáže a solárium. Nově byl vybudován malý cvičný bazén v podzemních prostorách.

 

Podrkušnohorský Zoopark - www.zoopark.cz

PENSION - MEZIHOŘÍ

Podkrušnohorský zoopark se snaží přiblížit obyvatelům a návštěvníkům Chomutova především neopakovatelnou krásu fauny Evropy. Nesetkáte se tu s exotickými zvířaty, ale zjistíte, že i přímo ve vašem okolí a v místech, která důvěrně znáte, žijí tvorové, kteří jsou pro vás často zahaleni rouškou tajemství.

 

Barokní zámek Červený hrádek - www.zamek-cerveny-hradek.cz

PENSION - MEZIHOŘÍ

Zámek Červený hrádek stojí necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor. Na místě původního středověkého hradu byl v letech 1655-1675 vybudován raně barokní zámek, k němuž později u východního průčelí přibylo charakteristické schodiště. Výzdoba zámku je mimo jiné tvořena sochařskými díly Jana Brokoffa, který zde ve druhé polovině 17. století krátce působil.

 

Zámek Jezeří - www.zamek-jezeri.cz

PENSION - MEZIHOŘÍ

Na místě dnešního zámku stával od druhé poloviny 14. století gotický hrad, přestavěný k roku 1549 Mikulášem Hochhauserem z Hochhausu. Jeho potomkům bylo panství po bitvě na Bílé hoře zkonfiskováno a Jezeří získal roku 1623 Vilém ml. z Lobkovic, který brzy přikročil k rozšíření objektu. Ale již roku 1646 zámek vyhořel a o dokončení následující přestavby nás informují písemnosti až u roku 1696. Po dalším požáru (1713) došlo k nové přestavbě pro Oldřicha z Lobkovic. V jejím průběhu vzniknul velký oválný sál, který je spolu s kaplí nejvýznamnějším zámeckým interiérem.

 

Kamencové jezero - www.kamencovejezero.cz

PENSION - MEZIHOŘÍ

Kamencové jezero v Chomutově patří plošně k největším jezerům v České republice. Jako přírodní útvar je naprosto jedinečné a ve světovém měřítku ojedinělé.Kamencové jezero v Chomutově patří plošně k největším jezerům v České republice. Jako přírodní útvar je naprosto jedinečné a ve světovém měřítku ojedinělé.